איך להרגיל את הילד מגיל קטן לטבעונות?

כהורים אתם רוצים להעניק את התזונה הטובה ביותר בעבורך ילדכם. אם החלטתם לעבור ולהיות טבעונים, חשוב לבצע את התהליך באופן הדרגתי עם הילדים, לצורך הטמעת אורח החיים החדש לאורך זמן וללא התנגדות.

החלטתם לעבור לאורח חיים טבעוני? כך תרגילו את הילדים מגיל קטן

אורח חיים טבעוני הופך בשנים האחרונות ליותר ויותר נפוץ. אם בעבר אורח חיים טבעוני נתפס בעבור רבים כמוזר, כיום רבים מבינים כי אורח החיים הטבעוני יכול לתרום באופן ממשי לבריאות ולאיכות החיים. עם זאת, כאשר מדובר בילדים מדובר בשגרה חדשה אשר צריכה להתבצע באופן מדורג, וזאת בשל העובדה כי מדובר בתזונה אשר מבוססת על מזון צמחי בלבד. עם מתכונים טבעוניים שילדים אוהבים ניתן להתחיל בתהליך ולחשוף את הילדים לתזונה אשר מבוססת על תחליפי חלב, ירקות, פירות דגנים מלאים ועוד. אצל ילדים קטנים חשוב מאוד להקפיד על צריכה של חלבון, ולכן העדיפו להשתמש בעדשים ומוצרי סויה אותם ניתן לרכוש במרכול הסמוך לבית, וכן להצטרף לקבוצות של הורים אשר מציגות טיפים מניסיונם בכל הקשור להרגיל את הילדים מגיל קטן תזונה שהיא טבעונית.

איך להרגיל את הילד מגיל קטן - לטבעונות

חשיפה למזון טבעוני באופן הדרגתי ובליווי מצד תזונאית

ככל שהילדים ייחשפו מגיל קטן למזון טבעוני, ככה התפריט יהפוך לחלק בלתי נפרד מחייהם. בכדי לא ליצור בלבול אצל הילדים ובמידה והם בגן, יש לשוחח עם הגננת ולהודיע כי אתם עוברים לאורח חיים טבעוני. גנים רבים בישראל מספקים מזון טבעוני, טרי ובריאותי לילדים – ולכן הקפדה על כך תעזור מאוד לילדים להתרגל למצב החדש. בנוסף, חשוב מאוד להתייעץ עם תזונאית אשר מתמחה בתחום של טבעונות אצל ילדים, בעיקר בשל העובדה כי ישנם ילדים אשר להם בעיות בריאותיות או קושי לקבל את המצב החדש. באמצעות ליווי מטעם תזונאית תוכלו לקבל טיפים מצוינים וכן לבנות תפריט אישי אשר מבוסס על התאמות מדויקות ומדודות, בהתאם לבדיקות הילדים. למעשה, רבים אינם מודעים לעובדה כי אורח חיים טבעוני עשוי לפגוע בצריכת הסידן, ברזל ואומגה 3. לכן, הדרך הטובה ביותר להרגיל את הילדים היא באמצעות תכנון ארוחות מראש, כפי שנסביר כעת.

כיצד לתכנן את הארוחות במהלך השבוע?

באמצעות מתכונים שילדים אוהבים ניתן לתכנן תפריט שבועי, בכדי לוודא כי אתם מעניקים לילדים ארוחות מגוונות אשר כוללות את כל אבות המזון והערכים התזונתיים. בנוסף, מומלץ לבחון גם נשנושים בריאים בעבור הילדים בין הארוחות, כאשר הדרך הקלה ביותר לעשות זאת – חיתוך ירקות ופירות כך שהילדים יכולים לאכול לאחר שהם חוזרים מהגן או מבית הספר. כדאי לתכנן מראש את התפריט, כך תוכלו להרגיל את הילדים לאורח החיים ולספק מעטפת נכונה הן מבחינה בריאותית והן מבחינת הערכים הקשורים בטבעונות.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות