בדיקות להתפתחות הילד: הצ'ק ליסט המלא

המשפחה התרחבה בשעה טובה? מזל טוב! אז אחרי ההתרגשויות והשמחה הגדולה, אפשר ורצוי לקחת כמה דקות ולהתחיל לחשוב על הדברים החשובים בעתיד של הילד או הילדה החדשים. אחד הדברים שחשוב מאד לוודא בכל שלב החל מגיל הלידה, הוא ההתפתחות התקינה של ילדכם בהיבטים המוטוריים, הקוגניטיביים והמנטליים. לביצוע הבדיקות הללו בזמן הנכון יש חשיבות גדולה מאד, שכן אם מגלים עיכוב התפתחותי כלשהו בזמן, ניתן לטפל בו ולתת לילד שלכם את הכלים המתאימים לגשר על הפער ההתפתחותי הזה. אז למי שעדיין לא צלל ולמד את הנושא לעומק, ריכזנו בעבורכם טיפים חשובים ששווה מאד לאמץ. קבלו את הצ'ק-ליסט המלא לקראת הבדיקות להתפתחות הילד.

דאגו לכיסוי משפטי

מעבר לעובדה הפשוטה כי תמיד טוב שהחוק לצדכם, לכיסוי משפטי והוכחות מוצקות בעולם התפתחות הילד, חשיבות רבה כשזה מגיע להאם תקבלו את מה שמגיע לכם. בין אם זה תקציב, סיוע או זכויות כלשהן. על כן, רצוי שתדאגו להיות בצד הבטוח של המשוואה הזאת. באתר של עורך הדין אלמוג שפירא, המתמחה בדיני רשלנות רפואית, מצוין כי עיכובים התפתחותיים מסוימים עשויים להתרחש בגלל רשלנות רפואית במהלך ההריון או הלידה. במקרים בהם ניתן להוכיח זאת, פירוש הדבר בהרבה מקרים הוא סכום כסף לא מבוטל שייתן לכם את הכלים לעזור לילדכם להתמודד עם העיכוב ההתפתחותי. על כן, ישנה חשיבות רבה לייצוג המשפטי שתקבלו ומומלץ שלא להקל בזה ראש וניתן לקבל פרטים נוספים על הנושא באתר.

קבלו מספר רב של חוות דעת

כאשר הורים מזהים עיכוב התפתחותי אצל הילד שלהם, הם לרוב מתחילים בביקור אצל רופא הילדים. זה כמובן צעד הגיוני ומתבקש, אך הורים רבים עוצרים בנקודה הזו ומסתפקים בהמלצות ממנו בלבד. מומלץ בהחלט לקבל חוות דעת שונות מלפחות שלושה מומחים, רצוי כאלה המגיעים מגישות שונות. לעיתים, בבעיה מסויימת יוכלו לייעץ לכם מומחים מתחומים שונים כמו נוירולוגיה, פסיכולוגיה, קלינאות תקשורת ועוד. עם זאת שימו לב שאתם לא מאבדים את עצמכם בתהליך. חשוב מאד לקבל מגוון של חוות דעת רפואיות, אך שימו לב שאתם לא מכלים את כל זמנכם והמשאבים הכלכליים שלכם וניגשים למספר גדול מדי של בעלי מקצוע. בעיקר, הזהרו משרלטנים שינסו לנצל את המצב הרגיש שלכם. התייעצות עם מי שכבר היה בנעליים שלכם בהחלט לא תזיק.

בדיקות להתפתחות הילד- הצ'ק ליסט המלא

גייסו משאבים כלכליים ומנטליים

קופות החולים מממנות שורה מצומצמת ביותר של בדיקות ובמקרים רבים תאלצו להמתין חודשים ארוכים עד לתור לאבחון או בדיקה כזאת או אחרת. ראשית כל מומלץ לגייס את כל הסבלנות ואורך הרוח שיש לכם, כי מדובר לפעמים בתהליכים ארוכים ומייגעים שככל הנראה תעברו בכל מקרה כשמדובר בילדים שלכם, הדבר היקר ביותר ללבכם. נצלו עד כמה שניתן את מה שמגיע לכם במסגרת קופות החולים והכינו את עצמכם גם כלכלית לבדיקות ואבחונים מחוץ למסגרת קופות החולים. לא יזיק כלל לפתוח קופת חיסכון שתשמש אתכם בעתיד למטרות אלו.

אל תיכנסו יותר מדי לגוגל

העידן הטכנולוגי הביא עמו הרבה ברכות אבל גם לא מעט דברים שליליים. הורים רבים שנכנסים לתהליך של בדיקות התפתחות לילדיהם, נוטים לחרוש את האינטרנט בחיפוש אחר תשובות ומידע. ובעוד שחלק מן המידע עשוי להיות רלוונטי, הרי שרוב המידע יהיה שגוי וסתם יכניס אתכם לחששות ופחדים מיותרים. עשו לעצמכם מנהג ופשוט אל תיכנסו לשם יותר ממה שצריך.

כדאי לקרוא: בלי לילות לבנים: כך תסייעו לתינוק לישון טוב

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות