אנגלית כשפה בינלאומית: הדרכים ללמד ילדים אנגלית כבר מגיל קטן

אנגלית כשפה בינלאומית: הדרכים ללמד ילדים אנגלית כבר מגיל קטן

בשנים האחרונות חשיבותה של השפה האנגלית הולכת וגדלה, ובשל כך, הורים רבים מעוניינים להקנות לילדיהם את כישורי השפה, ולו כדי שבעתיד יוכלו לדבר באנגלית באופן שוטף. יש לא מעט דרכים ללמד ילדים את השפה האנגלית, בין אם מדובר בלימודים פורמליים ובין אם לא. ריכזנו בעבורכם כמה רעיונות:

מחנה קיץ

תארו לכם שהילדים טסים למשך הקיץ לארצות הברית, וכשהם חוזרים לארץ, לא רק שהם שבים עם שלל חוויות וזיכרונות, אלא שהם גם שיפרו את כישורי האנגלית שלהם באופן משמעותי. נשמע חלום? אז זהו שלא. מידי שנה יוצאים אלפי ילדים ובני נוער למחנות קיץ בחו"ל, שם הם לומדים בסאמר סקול לדבר אנגלית, יוצאים לטיולים, מבלים עם חברים ולומדים כמה שיעורים חשובים על עצמאות מהי. אם לא די בכך, הילדים ילמדו ליצור חברויות חדשות, ואף ייקחו חלק בפעילויות שיסייעו לפתח את הביטחון העצמי שלהם. מכאן, בהחלט כדאי לקחת בחשבון את האופציה הזו, ולו כי היא נחשבת למועילה ואפקטיבית במיוחד.

ספרים, ילדיי, ספרים!

יש מגוון רחב של ספרים בשפה האנגלית, כשהם מחולקים לשלל רמות שונות, החל מספרים ברמה מאוד בסיסית ועד לספרים למתקדמים. פה נעצור לציין כי קריאת ספרים חשובה עבור ילדים, ולו כי היא מסייעת להתפתחותם באופן ניכר, ותורמת לידע כללי נרחב על העולם, וכמובן משפרת את כישורי השפה (אנגלית, במקרה הזה). למעשה, מדובר לא רק בקריאה עצמאית של הילדים, אלא גם להאזנה לספרים, כלומר שמישהו אחר מקריא את הספר בעבורם.

ללמד ילדים אנגלית בעזרת ספרים

משחקי קופסה

ללמוד ולשחק נשמע כמו משהו בלתי אפשרי, אבל טוב לדעת שכיום קיימים משחקי קופסה ייעודיים ללימודי אנגלית. המשחק מקנה מגוון רחב של יכולות, ואף מפתח מיומנויות קוגניטיביות בקרב ילדים, לרבות שיפור יכולות הזיכרון והריכוז.

אם לא מצאתם משחקי קופסה ללימודי אנגלית, תוכלו להכין אותם בעצמכם. מבקשים דוגמה? קחו בריסטולים בצבע אחיד והדפיסו/הדביקו עליהם תמונות של דמויות או חפצים. בבריסטולים נוספים באותו הגודל, כתבו את שם החפץ או הדמות בשפה האנגלית. כעת, על הילדים לחבר בין המילה לבין התמונה.

לשוחח באנגלית בבית

גם אם האנגלית שלכם איננה טובה במיוחד, עדיין תוכלו לדבר עם הילדים באנגלית בבית, או לקבוע שעות מסוימות שבהן משוחחים רק באנגלית. זה יאפשר לילדים להביא לידי ביטוי את מה שלמדו, ויעניק להם הזדמנות לשוחח בביטחון ולתרגל את כישורי השפה.

 

אנגלית היא שפה חשובה, והיא נחשבת לאחד הדברים החיוניים ביותר שיש ללמוד, זאת בשל העובדה שהיא חלק עיקרי בעולם העסקים, והיא מהווה תנאי קבלה ללימודים אקדמאיים. לפיכך, הורים רבים מבקשים שילדיהם יכירו את השפה האנגלית על בוריה, ולשם כך, מוטב לבצע פעולות יזומות ולא להמתין לשיעורי אנגלית של משרד החינוך.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות