ימי קורונה: איך מסייעים להתפתחותם התקינה של הילדים כשהם לא במסגרות?

כהורים לתינוקות אתם בוודאי תוהים לעצמכם כיצד ניתן לסייע להתפתחות התקינה של הילדים כאשר הם אינם במסגרות. בדיוק לשם כך איגדנו בעבורכם מספר טיפים להורות בזמן ימי קורונה.

הורים לילדים צעירים ומבולבלים בשל ביטול במסגרות? אתם לא לבד

מיליוני הורים בעולם כמו גם בישראל מצאו את עצמם ואת בני המשפחה בסיטואציה שלא הייתה מוכרת למין האנושי. למעשה, נגיף הקורונה הוביל לסגירה של כל מוסדות הלימודים, בשל סכנת ההידבקות בנגיף. אין ספק כי השהייה הממושכת עם הילדים בבית מעלה אצל כל הורה ספקות בנוגע ליכולת ההורית, בעיקר כאשר מדובר בילדים קטנים אשר זקוקים למסגרת ולסדר יום קבוע. ב"איך גדלת" תמצאו מאמר שדן לעומק בנושא התפתחות מגיל 0, וזאת בכדי שתוכלו לקבל מענה לשאלות בוערות שכל הורה שואל את עצמו בתקופה מאתגרת זו. חשוב לזכור כי מדובר בתקופה חולפת אשר מחייבת מאיתנו כהורים לחשוב מחוץ לקופסה, בייחוד כאשר מגבלות הריחוק החברתי עדיין קיימות. בעבור ילדים קטנים, מדובר בעיכוב התפתחותי אשר יכול למנוע מהם בעתיד לייצר קשרים חברתיים, ולכן חשוב מאוד לסגל סדר יום קבוע אשר כולל חשיפה מבוקרת לבני המשפחה והחברים הקרובים וכן התייעצות עם גורמי מקצוע כמו הגנת או המורה אשר יכולים לסייע לכם לבנות שגרה בצל הקורונה.

ימי קורונה איך מסייעים להתפתחותם התקינה של הילדים כשהם לא במסגרות

יצירת שגרה גם בתקופה קיצונית ולא ברורה

המפתח בעבור ההתפתחות התקינה של הילדים מתחיל בראש ובראשונה מיצירת שגרה וסדר יום. למעשה, כלל שאנחנו כהורים נדע לספק לילד וודאות וסדר יום כך נוכל לנצל את הימים הטרופים הללו בעבור חיזוק מיומנות של יצירתיות, חשיבה מחוץ לקופסה והתמקדות בפעילויות שונות ומגוונות אשר יאפשרו לילדכם לקבל את המענה הנדרש, בעיקר כאשר מדובר בגילאים צעירים. מומחים להתפתחות הילד מסבירים כי מדובר בסופו של דבר בניסוי וטעייה, ולכן עדיף בסוף כל יום לחשוב לעומק מה ניתן לשפר וכיצד ניתן לייצר סדר יום אשר כולל שגרה קבועה. בעבור ילדים צעירים, התפתחות תקינה חייבת לכלול שעות שינה מסודרות וכן "עוגנים" אשר במסגרתם תוכלו לבלות במסגרת משפחתית וכן לתת לעצמכם את השקט הנחוץ בכדי לאפס את עצמכם ולהעניק גם לכם כהורים את השקט הדרוש כאשר הילדים שוהים איתכם 24/7.

יצירת מרחב ביטחון בעבור התפתחות הילד

ככל שתדעו להעניק לילדים סדר יום אשר כולל גם התייעצות עם גורמי מקצוע, כך תוכלו לוודא כי ילדכם מקבל את המענה הנדרש ואת חלוקת הזמן אשר נדרשת בכדי ליצור זמנים משותפים וכן זמן אישי בעבור כל ילד בנפרד. זכרו, מדובר בתקופה מאתגרת לכל הורה. אולם, ניתן לנצל את התקופה בכדי לחזק מיומנות אשר בסופו של דבר תתרום באופן ממשי להתפתחות התקינה, גם בצל הקורונה.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות