איך להלביש את הילדים בנוחות ובטעם?

 

הם קטנים קטנים אבל יש להם טעם של גדולים, ובבוקר כאשר אנחנו ההורים רק מייחלים שהם כבר יתלבשו, יצחצחו שיניים וינועו לכיוון הרכב, הם עומדים מול ארון הבגדים ומתלבטים מהי הצהרת האופנה היומית, וזאת ללא שום קשר אם מדובר בבנים או בבנות, בילדים בני שנתיים או בילדים בני שש, ועל כן לצד חופש הביטוי שאנו ההורים צרכים להעניק להם, גם עלינו מוטל להסביר להם מה אינו הגיוני ללבוש, ולו כי הפריט אינו נוח, אינו מתאים לעונה, או בכלל מיועד לימי חג ושבתות. עם זאת, כיוון שגם אנו ההורים איננו תמיד סגורים מהו "לבוש נכון", אגדנו עבורכם מארז טיפים עשוי טקסטיל ושמתובל בפרקטיקה ויצירתיות.

 

נתחיל מלמטה

רגע לפני שנדון מה לובשים ומהם שילובים מנצחים, נעצור לציין שכל עונה חשוב לוודא שלילדים יש נעליים מותאמות. כך למשל בחורף מוטב לוודא שלילד יש הן נעליים סגורות והן מגפיים, ובקיץ מוטב לוודא שלילד יש הן סנדלים והן כפכפים לים. בנקודה זו נרחיב שתמיד מומלץ לרכוש זוג נוסף חגיגי ותמיד מומלץ לקחת עמכם את הילד לחנות, אם כי חשוב שהוא ימדוד ואם כי חשוב שהוא יחווה דעה, כי בכל זאת מדובר באחד הפריטים היותר שמישים. כמו כן, הורה שמבקש לקנות סנדלים לילדות (או כל סוג אחר), צריך לוודא שמדובר בזוג איכותי שיחזיק מעמד לאורך זמן, שמדובר בזוג שנוח לנעול לבד ושהצבעוניות אינה מגבילה התאמה של פריטי לבוש משלימים.

איך מלבישים את הילדים.

חורף!

החורף לא פעם מאתגר את ההורים, במיוחד החודשים הראשונים. אף פעם לא ברור אם עומד להיות חם או קר ועל כן שיטת השכבות מהווה הבטחה. עם זאת, שכבות זה נפלא אך מה עם התאמה? ובכן נכון שרצוי להתאים צבעים ודגמים, אך מצד שני צריך לזכור שמדובר בילדים, ועל כן עליהם ערבוב צבעוני ואף ערבוב של הדפסים עשוי להתגלות כמאוד נחמד. מכאן שאם עבור מבוגרים היינו ממליצים לשלב בין שכבה חלקה לשכבה מודפסת, הרי שבעולם הילדים הגבולות הרבה יותר פרוצים, משמע כל עוד השילוב מעלה חיוך, המטרה הושגה. כמו כן, ראוי לציין מה עושים עם אותה אגודת בנות שהחליטה שגם בחורף לובשים שמלות קצרות (ומתחת לובשים חולצה וטייץ ארוכים). ובכן ניתן להילחם בהן, אך סביר שהן ינצחו, ועל כן כל עוד מדובר בהליכה לגן (או לבית הספר) ולא לראיון עבודה, מוטב לאפשר, אך מראש מומלץ לוודא שיש בארון הבגדים מספיק חולצות צמודות חלקות לצד גרביונים עבים וטייצים ניטרליים, כך שהמראה יראה כמה שיותר הגיוני.

90% נוחות

לילדים מאוד חשוב להלביש בגדים נוחים, וכאשר אנו אומרים בגדים נוחים אנו מתכוונים לבגדים שהם יוכלו ללבוש ולהוריד לבד (ללא כפתורים ופתחים מסובכים), לבגדים במידה מתאימה, לבגדים מבד נושם, לבגדים שאינם מגבילים את התנועה, לבגדים שאין חשש להכתים וכדומה. כל עוד הבגדים יהיו נוחים, כך הילדים יחושו יותר יפים ואף יותר ביטחון עצמי.

טעם ילדי

יש להבדיל בין מראה ילדותי לבין מראה תמים וילדי, כאשר המונח השני הנו המראה שאליו מומלץ לשאוף. ילדים צרכים להתלבש כמו ילדים, ולא לחקות את עולם המבוגרים (אין טעם לרוץ קדימה). אי לכך ביחרו עבורם צבעים והדפסים שמחים, ותרכשו בהתאם להעדפות האישיות שלהם. עם זאת, לצד ערבוב של חולצות ומכנסים צבעוניים, גם תמיד חשוב להחזיק בארון כמה פריטים ניטרליים, כגון מכנסים כהים וחלקים וכמה חולצות בייסיק, כי למרות שציינו שחולצה מקושקשת עשויה להתאים למכנס מאויר, עדיין שווה להסביר לילד שרצוי לשלב בין חלק לצבעוני, ולו על מנת למשוך תשומת לב לפריט הרצוי. תתלבשו על זה ובהצלחה!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות