הורים – רוצים לעשות ביטוח דירה? המדריך המלא לבחירת ביטוח

סוף כל סוף רכשתם דירה? בשעה טובה! חשוב מאוד שתבטחו אותה. אילו דגשים חשובים יש בבחירת ביטוח, מה הם מבטחים ואיך בוחרים את הביטוח הנכון? נענה על כל אלה במאמר הזה.

שומרים על הסטטוס של המשפחה

גם אם תקפידו על מגוון כללי זהירות, אין להבטיח שהדירה לא תינזק בשל שריפה, רעידת אדמה, פעולת זדון, שיטפון, שוד, התפוצצות של צנרת וכדומה. מכאן שאם רוצים לשמר את הסטטוס הקיים ואת תנאי המחיה הנוחים שמעניקים לילדים, בהחלט יש צורך לעשות ביטוח דירה. בנקודה זו מראש נחדד שניתן להיות רגועים. מאז שנת 2015 נוספו תקנות שנועד להגן על קהל המבוטחים. לאור כל זאת רק נותר לבחור ביטוח דירה מתאים. כיצד? באמצעות פנייה מקוונת לסוכנות ביטוח בטאץ' תזכו לקבל את הצעת המחיר הטובה ביותר עבור שורה של סעיפים רלוונטיים פרטנית עבורכם, כולל כמובן ייעוץ אישי והתחשבות פרטנית במכלול שיקולים וצרכים אישיים.

בתמורה לפרמיה חודשית

הרעיון הוא לשלם פרמיה חודשית עבור שורה של סעיפים רצויים, ולדעת שאם יתעורר הצורך, אתם מבוטחים. כך למשל אם נדרשים לשלם על שיפוצים יקרים בשל התפוצצות של צינור, אין צורך לקחת הלוואה גדולה, אלא רק להפעיל את הביטוח. באופן כללי נציין שביטוח דירה מכסה שלל נזקים שעשויים להיגרם לנכס. כולל נזק לחלונות, לפרקט, לתשתיות החשמל, למערכת האינסטלציה וכדומה. כמו כן, הביטוח נכנס לפעולה גם אם נדרשים לשכור נכס חלופי (בשל הרס משמעותי שנגרם לנכס קיים), גם אם לא ניתן להמשיך להשכיר את הדירה (בשל פגיעה חמורה) וכדומה.

 

 

3 דגשים חשובים

  1. ביטוח תכולה – בעוד שביטוח מבנה לרוב משמעותי וחיוני, הרי שביטוח תכולה נחשב משני. אם יש לכם בדירה רכוש יקר ערך (כגון ריהוט, מכשירי חשמל, תכשיטים וכדומה), או אם חושבים שלא תוכלו לעמוד בהוצאות של רכישת ציוד חדש במקום זה שנהרס, בהחלט מוטב לכלול במשוואה סעיף ביטוח תכולה.
  1. הרחבות פרטניות – כל חברת ביטוח מורשית להציע מגוון הרחבות משלה. כך למשל נהוג לכלול בביטוח כיסוי עבור נזקי צנרת, סיכוני חשמל, ביטוח צד ג' וכדומה.
  2. הרחבת ביטוח דירה למשכנתא – חשוב לדעת שניתן לבחור בין ביטוח דירה לבין ביטוח דירה למשכנתא (בהנחה ולקחתם משכנתא). מבקשים להבין מהם ההבדלים? ובכן בשורה התחתונה ביטוח דירה למשכנתא נחשב מאוד בסיסי, משמע הרחבה בהחלט נחוצה.

בוחנים כדאיות

בין אם קיבלתם החלטה להרחיב "ביטוח דירה למשכנתא" (לרוב מדובר באופציה עדיפה) ובין אם קיבלתם החלטה לעשות ביטוח דירה בנפרד, יש להבין שהביטוח כולל 2 סעיפים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, כאשר ניתן לעשות כל ביטוח בנפרד.

סיכום

נציין שהרעיון הכללי הוא לבחון כדאיות. נדרשים לבחון האם הפרמיה החודשית שווה את השקט הנפשי ואת גובה הכיסוי שמועבר ברגע האמת, כאשר גובה הפיצוי מושפע מגובה הפיצוי שנרכש ומהיקף ההוצאה שנדרשים לשלם כדי לטפל בליקוי שעומד על הפרק. כמו כן, על מנת לבחור בפרמיה המתאימה ביותר, נדרשים לבחון את הפרמטרים הבאים: האם הדירה נחשבת יקרה, האם הדירה מושכרת, מהי המשמעות של דמי השתתפות עצמית ואלו פרמטרים אישיים משפיעים על סך המשוואה. מבקשים סיוע מקצועי? סוכנות ביטוח בטאץ' תסייע לעשות סדר! תסייע למצוא את הביטוח המתאים והכלכלי ביותר מבחינתכם – נצלו זאת!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות