איך להתרגש מבואה של השנה החדשה עם הילדים?

השנה החדשה קרבה, ורבים מההורים מחפשים דרכים יצירתיות להתרגש יחד עם הילדים מבואה של השנה, אם זה באמצעות פעילויות שונות ואפילו שיחות כנות. אין שספק, שלשנה חדשה יש מטענים רגשיים חיוביים, שכן זו הזדמנות להציב יעדים ולהתכונן לשנה טובה יותר מקודמתה. כיצד תוכלו להתרגש מבואה של השנה החדשה עם הילדים? הנה כמה רעיונות שכדאי ליישם:

עבודות יצירה לראש השנה

אחת הדרכים להכין את הילדים לקראת השנה החדשה, היא ליצור עמם מגוון עבודות יצירה באווירת החג. במאמר הבא מצאנו מגוון רחב של רעיונות ליצירות שונות, שעשויות להעניק לכם לא מעט השראה. פה נעצור להמליץ על הכנת כרטיסי ברכה יחד עם הילדים, שכן מדובר בפעילות יצירה נהדרת, כשבסופה יהיו ברשותכם כרטיסי ברכה שתוכלו לחלק לאורחים בערב החג. רעיון נוסף הוא להכין מתנות לאורחים לערב החג, ולו באמצעות חומרים ממוחזרים או חומרי יצירה ייחודיים, החל מצנצנות דבש מעוצבות ועד למגנטים עם ברכות חיוביות.

תכנית להגשמת חלומות

שנה חדשה היא הזדמנות נהדרת להצבת מטרות ויעדים לקראת השנה החדשה, וכן – גם הגשמת חלומות. שבו יחד עם הילדים, ונסו להבין מהם החלומות הכמוסים שלהם, ואילו דברים היו רוצים להגשים השנה. יחד, תוכלו לתכנן תכנית ייחודית להגשמת חלומות, הכוללת את כל השלבים הנחוצים עד להגשמת החלום הרצוי.

אם למשל הילדים חולמים להיות שחקני כדורגל, הרי שתחילה יש לחפש עבורם חוג כדורגל מקצועי, ולו כדי שילמדו את התחום באופן האידיאלי ביותר. בשלב הבא, ניתן להצטרף לקבוצות כדורגל לילדים, ולהתחיל לטפס במעלה סולם ההצלחה. דוגמה נוספת היא אם הילדים חולמים להיות שפים מקצועיים. הרי שבמקרה כזה, כדאי להתחיל בהרשמה לסדנאות בישול לילדים או חוגים ייעודיים. עם הזמן הילדים יוכלו להתפתח ואולי בעתיד אף לעסוק בתחום באופן מקצועי.

הצבת יעדים לשנה החדשה

סדר בבלאגן

אמנם פסח הוא החג שלקראתו אנחנו מנקים במרץ, אך ההמלצה הרווחת היא לדאוג לסדר וניקיון גם לפני ראש השנה. התחילו את השנה החדשה כשברשותכם רק חפצים שמשמחים אתכם, מה שאומר שאם ישנם פריטים שבורים, מקולקלים או שאינם נחוצים עוד – מקומם אינו בביתכם. השנה החדשה היא הזדמנות טובה ליצור סביבת מגורים אידיאלית, להוציא החוצה את מה שלא בשימוש ולהשאיר רק פריטים חיוניים ומשמחים.

אמצו את הרעיון, ולו בשל האפשרות ללמד את הילדים שיעור על מינימליזם, ועל כך שכמות צעצועים וחפצים אינה מה שחשוב, אלא האיכות של החפצים הללו והמטען הרגשי שמלווה אותם.

שנסכם?

ראש השנה מתקרב אלינו בצעדי ענק, אך בטרם יגיע ערב החג, כדאי לצאת עם הילדים למסע ייחודי ומרגש לקראת בואה של השנה החדשה, במהלכו הם יציבו מטרות חדשות, יכינו יצירות ייחודיות, ויסדרו את חדר הילדים כך שיישארו ברשותם רק פריטים משמחים וחיוניים.

שיהיה בהצלחה, וכמובן – שנה טובה ומתוקה!

כדאי לקרוא: איך יודעים אם הילד עבר התעללות בגן?

 

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות