למה חשוב ללכת לייעוץ שינה לתינוקות?

הורים רבים לא תיארו לעצמם שחלק לא קטן מלהיות הורים מצריך לעמוד באתגר "מיעוט שעות שינה" ולבחון את העמידות הנפשית אל מול הבכי של התינוק, ואכן גם ללא דמיון מפותח, הורים רבים מגיעים לסיטואציה שבה עם שעות הערב הם נכנסים לחרדה – חרדים ממופע האימים העתיד לבוא, וזאת כי התינוק אינו מוכן לשמוע סיפור לילה לטוב ולהיכנס למיטה עם חיוך, אלא מתחיל קרב כוחות, בו ברוב המקרים הבכי שלו מכריע, פשוט כי הוא רוצה להישאר על הידיים. מה עושים? נזכרים שמשפחה אינה צריכה להתנהל באווירת קרב, ואם קשה אז משיגים עזרה.

מענה אחד לשתי בעיות מרכזיות

ייעוץ שינה לתינוקות מאפשר להרבה משפחות להיזכר מהי שפיות ולעבור מלילות זוועה ללילות הרבה יותר נעימים, שקטים ורצופים – מאפשר להרבה משפחות לפתור שתי בעיות מרכזיות: הבעיה הראשונה מתייחסת למתחים שעולים בין ההורים: לא מעט זוגות מחזיקים בגישות שונות לגבי הטיפול בתינוק שבוכה בלילה. מספיק שהאם תבקש לגשת אליו בכול פעם ואילו האב יבקש לאפשר לו לבכות, על מנת שכל ערב מחדש יתעורר אותו ויכוח, ואם נוסיף למשוואה את הפגיעה בזמן הזוגי שהקושי לישון מייצר, הרי שנקבל זוג שמצוי בבעיה. הבעיה השנייה מתייחסת לתינוק עצמו, לעובדה שהתינוק אינו ישן את הזמן לו הוא זקוק ואף אינו מסגל יכולות חשובות, משמע תינוק זקוק לשינה ואף חשוב שילמד להירדם לבדו – ללא שום תלות בגורמים חיצוניים, ועל כן טוב לדעת שייעוץ שינה מעניק מענה חשוב בשני המישורים.

לא לכולם!

מצד אחד ייעוץ שינה מאוד חשוב ואכן מוכיח את עצמו פעם אחר פעם, וגם הורים שבטוחים שהילד שלהם הנו "מלך העקשנים" מגלים שהייעוץ יעיל, ועל כן הורים רבים מעידים שחבל שרק בילד השלישי הם התעוררו וגילו שקיימת שיטה לצד תמיכה צמודה. עם זאת, חשוב מראש לציין שאין מדובר בהכרח, כי קיימים תינוקות שישנים נהדר ללא שום עזרה ומצד שני קיימים הורים שמאמינים שהדרך הנכונה ביותר היא לזרום עם רצונו של התינוק, וגם אם זה אומר לישון עם התינוק ולקום אליו בכול שעה עגולה, הרי שזה בסדר. האומנם? ובכן כל עוד ההורים מרוצים, הרי שאין שום בעיה, למעט העובדה שהילד אינו מפתח יכולת חשובה ואף ממעט בשעות שינה. עוד נציין שכיוון שתינוקות אינם מגיעים עם חוברת הפעלה, כל הורה צריך לקבל החלטה מה הכי נכון עבורו ובו זמנית להכיר בקיומו של הייעוץ שינה.

ייעוץ שינה לתינוקות

התאמה נפשית

ממש כפי שבכול נקודת זמן הורה צריך להחליט מה נכון עבור התינוק שלו, כך גם ראוי להכיר שלא כל שיטת שינה נכונה לכל אחד, משמע יש שיטה שעשויה להרגיש הגיונית ויש שיטה שלא תתחבר לערכים של ההורה, ולו כי היא נוקשה מדי. אי לכך כל הורה צריך לדעת שלושה דברים: תינוק צריך לדעת לישון ללא תלות בגורמים אחרים, ניתן לקבל תמיכה מקצועית וקיימות מגוון שיטות. מכאן שחשוב לבחור בשיטה שמתיישבת עם תפישת עולמכם ושמרגישה נכונה.

ההורה יודע הכי טוב

לסיכום נציין ששיקול דעת אישי חשוב לבצע בכול פעם מחדש. התינוק תלוי בנו ההורים ובשנים הקרובות עלינו לקבל עבורו את ההחלטות הטובות ביותר, וכיוון שהורים מגיעים לסיטואציה ללא ניסיון, חשוב להישאר עם עיניים פתוחות, להציף שאלות, לבחון חלופות ובאופן כללי רצוי לעשות שיעורי בית ולהיות רגישים – לחוש מה נכון עבור התינוק הפרטי שלכם, ללא קשר לדעת ההמונים.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות