דואגת לעתיד ילדינו: הכירו את עמותת אחינועם בראשות האחים רפי, משה ואיל אדרעי

עמותת אחינועם בראשות האחים רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי היא עמותה חברתית שפועלת למען קידום של מטרה חברתית חשובה למען העתיד של ילדי ישראל – שווין הזדמנויות וצמצום פערים שמשפיע באופן דרמטי על עתידה של מדינת ישראל. כעמותה חברתית ללא מטרות רווח, ניתן בהחלט לומר כי העשייה החברתית נושאת פירות, כפי שניתן לראות בתגובות האוהדות אותם מקבלים בעמותה מצד משפחות ובוגרים של התוכניות אשר לקחו חלק ודיווחו על שביעות רצון גבוהה כתוצאה מהמעטפת אותה קיבלו. מהן התוכניות המהפכניות אותן מקדמים המייסדים? להלן הפרטים.

לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה

בזמן פרוץ מגפת הקורונה קיבלו בעמותת אחינועם אשר נוסדה בשנת 2018 על ידי האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי פנייה ממשפחות כמו גם בני נוער לקבלה של מחשבים, בעקבות המעבר ללמידה מרוחקת. המייסדים החליטו להרים את הכפפה ולצאת במבצע ארצי לגיוס של מחשבים חדשים או מחודשים, כאשר במסגרת התוכנית הזו הצליחה העמותה להעניק מעל ל-25,000 מחשבים בכל רחבי הארץ ותוך שימת דגש על אזור הפריפריה. תוכנית זו תואמת את החזון של העמותה לנגישות טכנולוגית, בייחוד בעידן שבו הטכנולוגיה היא חלק בלתי נפרד מעולם החינוך והרווחה. לאור ההצלחה של התוכנית הזו, החליטו המייסדים להמשיך אותה ולגייס מחשבים חדשים, כל זאת מתוך מטרה להוביל ליצירה של מערך שיוביל לחיזוק הפריפריה וצמצום פערים בין המרכז לבין הפריפריה.

 

 

חלוקת מלגות ותוכנית ליווי ארוכת טווח

אחת מהתוכניות המהפכניות והחדשניות של עמותת אחינועם היא תוכנית ליווי ארוכת טווח המבוססת על מתן של מלגות וכן בנייה של תוכנית פרטנית המותאמת ליכולת האישית של בן או בת נוער מהפריפריה שלוקחים חלק. למעשה, רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בתוכנית הזו כתוכנית הדגל של העמותה, הן בשל היכולת לספק לאותם בני נוער מעטפת מלאה החל מגיל התיכון ועד להשתלבות בשוק התעסוקה והן בשל הליווי המקצועי אותו הם מקבלים, במסגרת ההשתתפות בתוכנית הזו. בוגרי התוכנית הזו הצליחו להגשים את עצמם גם מבחינת מערך הלימודים אבל גם במסגרת השתלבות במסגרת הצבאית, אקדמאית ובהמשך בשוק התעסוקה, ועל כן אין ספק כי מדובר בתוכנית חדשנית הנלחמת בפערים החברתיים ואף יוצרת מציאות חדשה בעבור דור העתיד של מדינת ישראל.

מסייעים לבני העדה האתיופית

תוכנית נוספת מתמקדת בבני נוער בני העדה האתיופית, כאשר במסגרת התוכנית הזו מספקת העמותה יכולת להצטרפות לקבוצה של נערים ונערות בגיל 16 שעובדים ביחד על שיפור מיומנות מנטלית, פיזית ומנהיגותיות, מתוך מטרה להגדיל את הסיכויים לקבלה לתפקידים בכירים בצבא. מעל ל-95% מבוגרי התוכנית הצליחו להשתלב בתפקידים בכירים בצבא ואפילו לקבל את דרגות הקצונה, כאשר רבים מהם גם מקבלים ליווי בהמשך, במסגרת האקדמית ועד להשתלבות בשוק התעסוקה.

לסיכום

עמותת אחינועם היא עמותה בעלת השפעה אדירה על החברה הישראלית, כפי שניתן לראות בשורה ארוכה של תוכניות חברתיות שנועדו להוביל ליצירה של שינוי וקידום של דור העתיד. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל פרטים נוספים אודות התוכניות ואף לקחת חלק בתוכנית של לא משאירים אף ילד מחוץ לכיתה, כל זאת מתוך מטרה להצטרף לעמותה חברתית מובילה שפועלת ללא מטרות רווח, באהבה ובתשוקה אדירה לעולם החינוך, חברה וכמובן קידום של הפריפריה כף שניתן יהיה להוביל לצמצום פערים ויצירה של חברה חזקה שפועלת ביחד, ללא קשר למרחק גיאוגרפי.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות