הורים – מעוניינים בהסבת מקצוע בתחום ההייטק? הכירו את תפקיד מנהל מוצר

אם אתם הורים לילדים שמעוניינים לעשות הסבה מקצועית ולהיכנס להייטק, הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נכיר לכם את התפקיד של מנהל המוצר, תפקיד מאתגר ומעניין. מה עושה מנהל מוצר, איפה לומדים את זה וכמה מרוויחים? כל התשובות.

מה זה מנהל מוצר?

מנהל מוצר הוא תפקיד נפוץ מאד בקרב חברות הייטק, אם כי לא רק. תפקידו של מנהל המוצר הוא לזהות את הצרכים של הלקוח שלו ולתרגם אותם ליכולות טכנולוגיות. בתוך כך, תפקידו של מנהל המוצר הוא לנהל את הפרויקט על מנת שהמוצר או הפיצ'ר יעלו לאוויר בזמן. זה בדיוק האתגר הגדול של ניהול מוצר, מנהל המוצר צריך לרתום אליו ממשקים רבים שאינם נמצאים תחת המטריה הניהולית שלו, וזה לא תמיד קל. לכן אומרים שמנהל מוצר טוב זה אדם שיודע לגרום לאחרים לעבוד בשבילו ולרתום אותם למשימה עד להשלמה.

מה עושה מנהל מוצר?

מנהל המוצר מהווה למעשה סוג של צינור, באפר, בין הלקוח לצוותים המקצועיים שמבצעים את העבודה. זה מתחיל כמובן בפגישות עם הלקוח שבמהלכן מנהל המוצר יזהה את הצרכים ויגיע לכלל הבנה מה מטרת המוצר ואיך הוא אמור להיראות. לאחר מכן מגיע שלב האפיון, השלב בו מנהל המוצר מנסח מסמך רשמי שגם מגדיר את מטרות המוצר, אך גם מגדיר את החלקים השונים של המערכת, הכפתורים השונים, התרחישים ועוד. בסופו של דבר המטרה של המסמך הזה היא שכל גורם מקצועי שמייצר את המוצר בפועל ידע מה תפקידו בכוח ומתי הוא נכנס לתמונה.

את כל הפרויקט הזה מנהל המוצר מנהל באמצעות גאנט, לוח זמנים המשותף לכל הגורמים השונים שלוקחים חלק בפרויקט, לרבות הלקוח. הוא יעבוד על פי אבני דרך מסודרות וכל העת יעשה את ההתאמות הדרושות על מנת לעמוד בזמנים שהוגדרו להשקת המוצר. מנהל מוצר טוב זה אדם שיודע לנהל גאנט גמיש, אך עם זאת להתעקש על עמידה בזמנים ככל שניתן.

 

 

על מה אחרי מנהל המוצר?

נפתח בשורה התחתונה, על הכל. כפי שציינו, הוא זה שאחראי לזהות את הצרכים של הלקוח שלו בראש ובראשונה. בנוסף, הוא צריך לעשות חקר שוק ולהבין מה המתחרים שלו עושים כדי להיות שונה ובעל ערך. הוא זה שיגדיר את החזון של המוצרים בחברה ולא פחות חשוב מזה, יתעדף משימות על פי סדר החשיבות על מנת לעמוד ביעדים ובזמנים.

איפה לומדים ניהול מוצר?

כיום יש מגוון רחב של מכללות שמציעות לימודים מלאים בתחום ניהול המוצר. עם זאת, תוכלו כמובן לקחת קורס מקוצר בתחום וללמוד אותו במהירות. עם זאת חשוב לציין, הפרמטר המרכזי שיגדיל את הסיכויים שלכם להצלחה בתחום הוא הניסיון. ככל שתהיו יותר מנוסים כך תוכלו לנהל יותר ממשקים, לעמוד באתגרים מלחיצים ולהפיק מוצרים שבאמת ישפיעו על הכנסות החברה שלכם ושל הלקוח שלכם.

מה השכר הממוצע של מנהל מוצר?

גם השכר בתחום משתנה בהתאם לניסיון כמובן. מנהל מוצר מתחיל יכול להרוויח משכורת של 13,000 ₪ בהייטק ואילו מנהל מוצר מנוסה מאד יכול להגיע גם למשכורות של 30,000 ₪ וצפונה. לכן, יש משמעות גדולה לניסיון שלכם גם מבחינת השכר, אל תצפו להיות על גג העולם כבר בהתחלה, תנו לזמן לעשות את שלו ולאט לאט תתקדמו גם בשכר וגם בסולם הדרגות של החברה שלכם.

לסיכום

אין ספק שניהול מוצר זה תחום מתפתח ומאתגר מאד ואם אתם, ההורים, מעוניינים בהסבה מקצועית בתחום ההייטק אנחנו ממליצים לכם להכיר אותו לעומק.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות