הולכים עם הזרם: הורות על פי תפיסת חסידות חב״ד

עולם היהדות הוא עולם מרתק – כזה המכיל בתוכו הרבה מאד זרמים, תפיסות עולם שונות ושוני בין תרבויות. אין ספק שמתוך הזרמים השונים ביהדות, אחד הזרמים המעניינים והמדוברים ביותר הוא הזרם של חסידות חב״ד – חסידות מעניינת עם תפיסות מרתקות שמשפיעה עד היום על העולם היהודי. את חב״ד אנו מכירים לרוב מהזווית של קירוב עם ישראל לדת, אך רבים לא מכירים את ההיבטים הרבים האחרים של החסידות הזאת ואת הייחוד שלהם. בפרט מעניין להכיר את תפיסת העולם החב״דניקית להורות ומשפחה. אם הורות זה משהו שמעניין אתכם וכן עולם הדת והמסורת, שווה בהחלט ללמוד על קצה המזלג על הנושא וזה בדיוק מה שאנחנו רוצים לעשות עכשיו. נתחיל עם כמה מילים על חסידות חב״ד באופן כללי.

על חסידות חב״ד

חסידות חב״ד היא חצר חסידית, ממשיכת שושלת חב״ד שנוסדה על ידי רבי שניאור זלמן מלאדי בשלהי המאה ה-18. לחסידות חב״ד הייתה השפעה גדולה בקרב יהדות מזרח אירופה ומרכז פעילותה נמצא היום בשטחי בלארוס. על פי גישת חב״ד לא מספיק שאדם יעשה את המצוות מתוך אמונה נטו וחשוב לרכוש הבנה שכלית לגבי החשיבות של קיום המצוות ומה עומד מאחוריהן. האדמו״ר בחסידות חב״ד נתפס כאדם גדול ושעיקר עבודת השם מוטלת על כתפיו וחשוב לדבוק בו. עם זאת זה לא פוטר כל אדם מאחריות אישית להבנה וקיום של המצוות ממקום שכלתני וברור. ספרות חב״ד נחשבת עד היום לאחד מהאפיקים העשירים והחשובים ביותר של הספרות התורנית וספרות הקודש של עם ישראל. אפשר למצוא ספרי חב״ד באתר אוצר הספרים, שם גם ניתן להזמין אותם במשלוח מהיר וזול עד הבית לכל חלקי הארץ. בואו ניגש ישר אם כן לתפיסת ההורות על פי חב״ד.

 

 

ילדים זה שמחה

אז דבר ראשון חשוב להבין כי התפיסה החב״דניקית איננה שונה במהותה מהתפיסה של כל אדם מאמין דתי או חרדי. על פי הציווי בתורה ״פרו ורבו״ – זה מבורך להביא לעולם כמה שיותר ילדים. על פי חב״ד דווקא הקרבה והחיבור עם יותר אחים ובני משפחה, הם אלו שעוזרים לכל ילד לצמוח ולהתפתח, במיוחד מבחינה רוחנית. מקובל שילדים חיים ביחד באותו חדר וזה בהחלט נחשב מבורך להביא לעולם הרבה ילדים.

העוצמה החיבור שבמשפחה

מכאן צריך להבין כי על פי חב״ד, המשפחה היא התא החשוב ביותר. חב״ד מעודדת קרבה בין המשפחה, חברות בין האחים, זמן איכות של ההורים עם הילדים וזמן ללימוד והיכרות עם המצוות ועם חוכמת חב״ד. אין ספק שזה משהו שבהחלט אפשר ללמוד ממנו ולקחת לעולם של כל אחד מאיתנו – גם אנו מגדירים עצמינו כחילונים גמורים אגב.

ילדים זה אוצר

עם המשפט הזה כמעט כולם מתחברים ממש בקלות וזוהי התפיסה על פי חב״ד. כל ילד הוא אוצר – מתנה שניתנה לנו מהבורא וצריך להוקיר ולהעריך אותה כי היא שווה יותר מכל סכום כסף שהוא בעולם הזה. מכאן אפשר להבין את ההשקעה הרבה בגידול הילדים ובעיקר בחינוך שלהם ובלימוד התורה על פי גישת חב״ד.

מתעניינים בנושאים נוספים הקשורים בחסידות חב״ד? תוכלו למצוא את כל הספרות העשירה באתר אוצר ספרים וניתן להזמין את כל הספרים במשלוח מהיר במיוחד עד הבית.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות