שומרים על השיניים: כך תלמדו את הילדים לשמור על היגיינת הפה

הילדים שלנו לומדים מאיתנו כל הזמן דברים חדשים והם נוטים להסתכל עלינו כדוגמה שמובילה אותם להתנהלות היום יומית שלהם. ילדים מתבוננים בו ולוקחים מאיתנו דוגמא בכול הנוגע לשמירה על בריאות הגוף והיגיינת השיניים, כמו גם על הרגלי שמירה על חלל הפה שלנו, ועליהם להבין כיצד הם יכולים לטפל בגוף שלהם בצורה נכונה. לכן חשוב ללמדם איך מטפלים בשיניים ובחלל הפה.

אז איך עושים זאת באמת?

בתחילה חשוב לדעת שהילדים מסתכלים עליכם כשהם מצחצחים שיניים, לכן אל תזלזלו בטיפול בחלל הפה ותנו להם את הדוגמה הטובה ביותר. הקפידו על צחצוח שיניים פעמיים ביום משך 30 דקות לפחות. למדו את הילדים לשמור על בריאות החניכיים על ידי העברה של חוט דנטלי בין השיניים, בהמלצה והדרכה של רופא שיניים כמובן.

טיפול בבעיות שיניים

אם יש בעיות בשיניים או שצריך לבצע בדיקות תקופתיות כדאי לפנות למרפאה שמפעילה את הספקים הטובים ביותר. בחרו רשת המרפאות שיש בה צוות רופאים מקצועי ומיומן שיודע לעבוד עם ילדים. בחרו מרפאה שיש בה  ציוד רפואי מתקדם ושמירה על כללי ההיגיינה על פי התקנים המחמירים ביותר בתחום רפואת השיניים. וודאו כי הצוות רגיש ומסור לצרכים של ילדים בזמן טיפול שיניים.

בין השאר מומלץ שגם אתם את יודע שתלכו לרופא השיניים ורצוי לקבל את הטיפול ביחד כדי שהילד יראה שאתם אמיצים. גשו עם הילדים אל רופא השיניים לבדיקה שנתית פעמיים בשנה והרגילו אותם לניקוי אבן אצל שיננית. ניקוי אבן מספק הגנה על החניכיים ומניעת נסיגת חניכיים.

שומרים על השיניים: כך תלמדו את הילדים לשמור על היגיינת הפה

למדו את הילדים כיצד לצחצח שיניים

למדו את הילד לצחצח שיניים ביחד איתכם עם מברשת שיניים מתאימה. בחרו יחד את מברשת השיניים והתמקדו במברשות שמתאימות לילדים. בחירה של ילדים  במברשת שהם אוהבים (כזאת שתהיה צבעונית ומותאמת לילדים עם דמויות שהם אוהבים, כמו מיקי מאוס) תהיה חלק מהחוויה ותהפוך את החוויה לטובה יותר החל מצחצוח שיניים עד שמירה על היגיינת הפה.

כדי ללמד את הילדים לצחצח שיניים התחילו עם העברת המברשת כשהיא נקייה ובלי משחה  על כל השיניים כדי להוציא שאריות אוכל ולכלוך. לאחר מכן שוטפים שוב את המברשת ומניחים עליה משחה בגודל של אפון ולא יותר. כעת מצחצחים את כל השיניים כשאנו נוגעים מעט בחניכיים כדי לנקות גם אותן ומברישים את השיניים מקדימה ומאחורה כאשר מסיימים, מלמדים את הילדים לרוקן את הנוזלים מנפה לחלוטין ושומרים על הרגל צחצוח שיניים בוקר וערב.

כיצד שומרים על שיניים בריאות?

כדי לשמור על שיניים בריאות חשוב לדאוג לא לאכול מאכלים שיש בהם סוכר בכמות גבוהה ולא לאכול או לפצח פיצוחים, פירות קשים שאינם חתוכים ואוכל קשה. יש לשמור על חלל הפה בעיקר לאחר טיפול שיניים או יישור שיניים כדי לשמור על תוצאות טובות.

עוד חשוב ללמד את הילדים שיש להגיע לביקור וטיפול תקופתי אצל רופא השיניים ולצחצח שיניים לאחר כל ארוחה לפחות, פעמיים ביום. באמצעות הסברים והדגמות ומתן דוגמה אישית – תוכלו לשמור על השיניים של הילדים שלכם ולחסוך בהוצאות וביקורים נוספים אצל רופא השיניים.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות