גרים בבית ישן? הגיע הזמן לבנות ממ"ד

בשנים האחרונות הביקוש לבניית ממ"ד בבתים ישנים ולא ממוגנים עלה פלאים, במיוחד לאור העובדה שהאיומים שמסביבנו רק מתגברים. במאמר הבא נסביר למה חשוב לבנות ממ"ד, אילו אישורים תצטרכו להשיג כדי לבנות אותו איך בוחרים קבלן בנייה אמין ומקצועי.

בניית ממ"ד – למה זה חשוב?

כפי שאתם כמובן כבר יודעים, בשנים האחרונות חווינו לא מעט סבבים של מלחמות, בין אם בעזה מול ארגון החמאס ובין אם בצפון מול ארגון החיזבאללה. לכן, במיוחד אם אתם משפחה עם ילדים קטנים, אנחנו ממליצים לכם להתקין ממ"ד בבית, בטח ובטח אם מדובר בבית ישן. אגב, אם תרצו לקרוא על הנושא יותר לעומק, אנחנו ממליצים לכם לקרוא מאמר מפי איש מקצוע. בכל אופן, כיום אין ממש משמעות לאזור שבו אתם גרים וכל הארגונים שאנחנו נלחמים מולם כבר הוכיחו שהם יכולים לפגוע באזורים מרוחקים מאד, מה שמגביר את הצורך בבניית ממ"ד לטובת הגנה על הילדים.

אילו אישורים צריך כדי לבנות ממ"ד?

בניית ממ"ד היא פרויקט בנייה לכל דבר ובתוך כך אתם חייבים להשיג קודם היתר בנייה. השלב הראשון בתהליך הוא הגשת בקשה לתיק מידע מהרשות המקומית, תיק שכולל את כל הפרטים על הנכס שבו אתם גרים, בין השאר צילום של הבית, מפה עדכנית ועוד. על מנת להגיש את הבקשה לתיק המידע אתם צריכים לשכור את שירותיו של הנדסאי, מהנדס או אדריכל ואת המידע אתם תקבלו תוך 30 יום מרגע הבקשה שלכם. רק לאחר מכן תוכלו להגיש בקשה מקוונת להיתר בנייה, כאשר הרשות המקומית מתחייבת לבדוק באם אתם עומדי בתנאים לבניית ממ"ד תוך 25 ימים.

גרים בבית ישן? הגיע הזמן לבנות ממ"ד

האם בניית ממ"ד מצריכה את אישור השכנים?

לאור העובדה שאתם גרים בבניין משותף, אתם חייבים לקבל את האישור של השכנים שלכם לבנייה. על פי סעיף 71 בחוק המקרקעין אתם צריכים להשיג רוב של 60% מכלל הדיירים בבניין. אתם צריכים להבין, בניי ממ"ד זה לא משחק ילדים ועל מנת לעשות זאת אתם תצטרכו לתפוס שטח לא מבוטל מהחצר המשותפת. בנוסף, יש לבניית הממ"ד משמעות מכרעת בכל הקשור לבטיחות וחיזוק הקונסטרוקציה של הבניין, לכן אין לכם מנוס אלא להשיג את האישורים הנדרשים כחוק.

איך בונים ממ"ד בבית ישן?

הממ"ד צריך להיות מורכב מבטון מזויין ומיציקה אחת מחוברת. לפני בניית הממ"ד יש לחפור יסודות איתנים וליצוק את התקרה והקירות שלו. מדובר בפרויקט בנייה מורכב שצריך לעמוד בכל התקנים המחמירים בחוק, לאור העובדה שהאויבים שלנו תמיד מנסים לשכלל את הנשק שלהם על מנת לחדור אותו. חשוב לציין, כיום יש מגוון רחב של פתרונות מתקדמים שקצת מקלים על בניית הממ"ד, כמו ממ"ד טרומי שאותו מכינים במפעל מראש, אולם מדובר בפתרונות יקרים במיוחד שלא כל אחד יכול להרשות לעצמו ליישם אותם.

כך תבחרו קבלן בנייה מקצועי

בניגוד לתחומים אחרים, בניית ממ"ד זה לא משחק ילדים ועל קבלן הבנייה שאתם סוגרים איתו להיות סופר מקצועי וסופר אמין. ראשית, מומלץ לבחור בקבלן בנייה הרשום בפנקס הקבלנים, זה עשוי להעיד במשהו הן על האמינות שלו והם על היכולות שלו. בנוסף, בחרו בקבלן בנייה שיש לו ניסיון רב בתחום בניית הממ"דים, האמינו לנו שזו לא הסיטואציה שבה תרצו לחסוך כסף ולקחת קבלן בנייה מתחיל שיתגלח על חשבונכם.

לסיכום, אין ספק שאם אתם גרים בבניין ישן ואין לכם ממ"ד, מומלץ לבנות אחד כזה על מנת למקסם את הביטחון של הילדים שלכם ולא פחות חשוב, גם את הביטחון שלכם.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות