אימוץ ילדים מחו"ל: הכל על התהליך והמידע הכי חשוב להורים לעתיד

השאיפה והכמיהה להורות היא חלק בלתי נפרד כמעט מהחוויה האנושית, ובעוד שיש כאלו שבוחרים שבאופן מודע שלא להביא ילדים לעולם (שזו כמובן החלטה אינדיבידואלית לגיטימית לחלוטין), רבים מעוניינים להגשים את החלום הזה באופן כזה או אחר. זוגות אחדים לא חווים קשיים מיוחדים להיכנס להריון, עבור אחרים יש אתגרים מורכבים יותר וצורך לפנות לטיפולי פוריות או אופציה של פונדקאות, ויש גם כאלו שנבצר מהם להביא ילדים לעולם בכוחות עצמם. האם זה אומר שצריך לשכוח מחלום ההורות במצב כזה? ממש לא, שכן ניתן לבחור באפשרות של אימוץ ילדים ממדינות זרות, אופציה מצוינת שגם מסייעת לילדים שצריכים מסגרת חמה ואוהבת (ולכן זה גם משהו שבוחרים לעשות זוגות שכבר יש להם ילדים משלהם) וגם מאפשרת לזוגות להפוך להורים לילדים. אם זה משהו שגם אתם שקלתם, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על התהליך.

אימוץ אפשרי רק דרך עמותה רשמית בלבד

אם עדיין לא התחלתם בתהליך, הדבר הראשון שעליכם לדעת ולקחת בחשבון מהרגע הראשון הוא כי אימוץ של ילדים בחו"ל אפשרי רק דרך עמותות מורשות העוסקות בדבר. חשוב מאד לשים לב כי אימוץ בכל דרך אחרת נחשב לעבירה פלילית חמורה למדי ולכן זה משהו שבכלל אסור לכם לשקול מלכתחילה. כמו כן צריך לזכור כי על אף שמרבית העמותות מגישות סיוע משמעותי וליווי צמוד, עדיין מדובר בתהליך שידרוש מכם לא מעט זמן ומאמץ וזה דבר מה שאתם צריכים לקחת בחשבון מהרגע הראשון. כך למשל, תהליך האימוץ כולל העברה של מסמכים רבים בין רשויות וגופים שונים בארץ ובארץ ממנה נעשה האימוץ, מה שמצריך תרגום נוטריוני של המסמכים הללו וזה משהו שאתם תצטרכו לדאוג לו כמובן. מומלץ למצוא שירות בפריסה ארצית וגם כזה שניתן לקבל אונליין ותוכלו לקבל מידע נוסף על השירות באזור הצפון כאן.

אימוץ ילדים מחו"ל: הכל על התהליך והמידע הכי חשוב להורים לעתיד

למי מותר לאמץ?

עוד דבר שחשוב לדעת הוא שיש קריטריונים ברורים לאימוץ, מה שאומר שלא כל אחד יכול לאמץ ילדים מחו"ל באופן אוטומטי. כאשר מדובר על בני זוג, התנאי הראשון הבסיסי קובע כי הפרש הגילאים בין ההורים המאמצים לילדים המועמדים לאימוץ לא יעלה על 48 שנים. כמו כן עמותה לא רשאית לתת לזוגות לאמץ ילדים אם טרם מלאו לאחד מבני הזוג 25 שנה, אם מדובר בזוג שחי פחות משלוש שנים או שמדובר על זוג שלא גר בישראל לפחות 3 מתוך 5 השנים האחרונות מרגע הגשת הבקשה. כמו כן הרשעה בעבירות מין, עבירות נגד קטינים או עבירות אלימות מונעת את האפשרות של האימוץ.

היכונו לתהליך ארוך וסבוך

באופן טבעי למדי, התהליך של אימוץ ילדים (באופן כללי ובמיוחד מחו"ל) הוא תהליך ארוך למדי. הוא כולל בין היתר פגישות עם אנשי הצוות בעמותה המלווה, אבחון על ידי עובד סוציאלי ופסיכולוג, הקמת תיק אימוץ מפורט, לא מעט אישורים ומסמכים שיש להמציא ולשלוח, וכן תהליכים רבים נוספים גם לאחר שהילד כבר מגיע ארצה ומתחיל לחיות בחיק המשפחה. לפני שאתם יוצאים לדרך אתם חייבים להצטייד באורך רוח ולהבין מהרגע הראשון כי לא מדובר בעניין פשוט ומהיר, אלא בריצת מרתון אליה אתם צריכים להתכונן מבחינה מנטלית.

יחד עם זאת, מעדויות של אלפי הורים מאמצים מדובר בלי ספק בתהליך ששווה לגמרי את המאמץ. גשו בסבלנות לשלבים השונים ועם הזמן תוכלו גם אתם להגשים את חלום ההורות בדרך ייחודית על ידי אימוץ ילדים מחו"ל. בהצלחה!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות