5 מוצרים שתורמים להתפתחות הילד לזחילה והליכה

 

באופן כללי משחקים לתינוקות וילדים קטנים נתפשים כמאוד חשובים, וזאת כי הם מחזקים את הזיכרון, מעודדים את יכולת הלמידה, מובילים להתנסויות, מאדירים את תחושת הסיפוק, מדרבנים עצמאות ומובילים את הילדים לחקור ולגלות, כאשר למשחקי התפתחות שמיועדים לזחילה והליכה ישנו תפקיד מכריע, פשוט כיוון שהם מעודדים את הילד להתגבר על מכשולים והם מוכיחים לו שהוא יכול – שהמשימה פחות קשה ומפחידה ממה שנראה בהתחלה. מכאן שהילד מעז ואט אט חש גאווה על כך שהוא לבדו מפעיל את המשחק ומתנייד ממקום למקום. אל תחושת הסיפוק מתחבר חיזוק חיובי, כזה שמוביל את התינוק להתמיד וליהנות מאותה פעולה שלפני כמה ימים נראתה מרתיעה.

 

רכישה נוחה

אחד התחומים היותר מושקעים וששופעים במוצרים הנו תחום המשחקים לילדים, וזאת כי ידוע שהורה יחסוך על עצמו, אך לא על ילדו, ועל כן אם מבקשים למצוא מוצרי התפתחות איכותיים ומגוונים, פשוט הכירו את החנות המקוונת ClickTOYS. יש לא מעט חנויות מקוונות ברשת, אך ב ClickTOYS תמצאו שלל מותגים מובילים לצד מחירים מוזלים וייעוץ מקצועי. מכאן שגם ניתן לרכוש את המוצר המתאים ביותר וגם לשלם מחיר הגיוני. כך למשל אם מחפשים מוצרים מעודדי זחילה, תוכלו למצוא בחנות בימבה של פישר פרייס, הליכון לפעוטות, אופני איזון, דובון שזוחל ושר, כדור מדבר, הליכון פעילות ועוד. מבקשים המלצה? מוזמנים להכיר חמישה מוצרים מובילים:

 

לא 1 אלא 5!

  1. כדור תנועה – אין כמו כדור, מוצר קטן ועגול שניתן לאחוז בו בקלות, ועל כן מוצר זה נחשב מאוד מוצלח, וזאת כי כדור תנועה מושתת על הצורניות של כדור רגיל, אך גם מכיל מנגנון שמאפשר לו לנוע. מכאן שהילד יזחל אחר הכדור תוך כדי שהוא מנסה לתפוס אותו, אך בו זמנית גם ייהנה מהאינטראקציה. כאשר הילד יתפוס את הכדור הוא יגלה שהוא מכיל מגוון אטרקציות מעניינות, כי בין היתר הכדור מכיל כפתורים לחיצים דמויי חיות, הכדור מגיב לצחוק של הילד והכדור מאפשר אינטראקציה מלאה – מאפשר ללחוץ, לסובב ואף לקלף, כך שמוצעת חוויה מלאה.

 

  1. בובה זוחלת – ילדים הם כמו ספוג, הם הרבה פעמים רק צרכים שידגימו להם משהו והם כבר מתחילים לחקות. אי לכך בובת פרווה זוחלת מהווה טריגר נהדר עבור עידוד הזחילה. הבובה נעה לאטה על הרצפה והילד שמנסה לתפוס אותה פשוט עושה כמותה.

 

  1. הליכון – הליכון ראשון הוא דבר נהדר, הוא גורם לתינוק להיעמד ולנוע בכוחות עצמו, תוך כדי שהוא מנווט את ההליכון ליעד הרצוי. מכאן שאם התינוק בדיוק מראה התעניינות לגבי הליכה, אך נוטה ליפול הרבה, הרי שמוצר זה בונה ביטחון ואף מוכיח שהפעולה עצמה מהנה. כמו כן ,יש הליכונים שכוללים משחקים מובנים, כך שבין היתר ההליכון מפתח יכולות מוטוריות. פה נחדד שראוי לבחון שההליכון מעניק יציבה נכונה ושהוא בנוי באופן ארגונומי – באופן שמעניק תמיכה מלאה בעת הצעדים הראשונים.

 

  1. רכב גדול על גלגלים – צעצוע על גלגלים שמיועד להחזיק ולהסיע עם היד, מהווה טריגר נהדר עבור זחילה. ילדים אוהבים לחוש שהם שולטים – שהם גורמים לדברים לקרות, ועל כן היכולת להחזיק ביד משחק ולגרום לו לנוע מהר מאוד משמחת, ואף בדרך עקיפה מניעה את התינוק לזחול: לעקוב אחר המשחק מנקודה לנקודה.

 

  1. כדור גמיש – כבר ציינו שכדור מעודד זחילה הנו דבר נפלא, וכאן נציין סוג שונה של כדור, כזה שאינו ממונע, אלא עשוי מגומי נעים למגע ושכולל רעשן. ברגע שהילד זורק את הכדור, הוא יבקש לתפוס אותו שוב, ועל כן באופן הכי טבעי ופשוט הכדור מעודד זחילה – מעודד הגעה ממקום אחד לשני.

שני טיפים

לבסוף נציין שלא חסרים משחקים נהדרים, אך ראוי לוודא שהם בטיחותיים, מותאמים לגיל, נוחים לניקוי ואיכותיים. טיפ אחרון? ביחרו שלושה ארבעה מוצרים, אך אל תתפתו לרכוש יותר מדי, וזאת כי עבור כל שלב יש להתאים משחקים אחרים.

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות