איך להתמודד עם נשירת שיער אחרי לידה?

לא מספיק שלאחר הלידה הגוף נראה מוזר, שעות השינה מתנדפות ופתאום נדרשים לתרגל אינספור פעולות חדשות, אלא בין היתר מגלים שהשיער גם כן נגדנו – מחליט לנשור בכמויות מבהילות. מכאן שלמרות שמדובר בתופעה שכיחה, עדיין מדובר בתופעה מטרידה, ועל כן טוב לדעת שקיימים פתרונות, וטוב לדעת שהם אינם כוללים שעות שינה, אלא פעולות שהן יותר אפשריות.

על מה ולמה

ראשית נסביר מדוע זה קורה. ובכן במהלך ההיריון הגוף מפריש הורמון שגורם לשיער לדלג מעל שלב המנוחה ולהישאר בשלב הצמיחה, כאשר לאחר הלידה אותו הורמון אט אט נעלם, כך שכל אותן שערות שהיו אמורות לנשור בהדרגה בחודשי ההיריון פתאום נושרות בבת אחת, כאשר מעניין לדעת שאצל אישה מניקה התופעה נדחית במעט. פה נחדד שחוסר בשעות שינה, הורמונים לא מאוזנים ותזונה לקויה )שמאפיינת אימהות לתינוקות) גם כן תורמים רבות לתופעת הנשירה.

לאחר גיל 35 – תוסף קולגן

נשים רבות שסובלות מנשירה לאחר לידה הן בנות 35 פלוס. מדוע אנו מציינים זאת? כיוון שמגיל זה הגוף מתחיל לייצר פחות חלבון קולגן, וחוסר זה מוביל לכל אותם קמטים בעור, לציפורניים חלשות ולשיער חסר ברק. מכאן שטוב לדעת שאם רק נוטלים קולגן פלוס באופן יומיומי, לא רק שהעור חוזר להיות אלסטי והשיער יותר חיוני, אלא בין היתר עוצרים את תופעת הנשירה. אי לכך באמצעות תוסף קולגן פלוס זוכים לא רק לתמוך באיכות השיער, אלא בחיוניות של כל הגוף.

נשירת שיער אחרי לידה

הקפדה על תזונה

בקטגוריה הטבעית ניתן למצוא מגוון פתרונות. מכאן לצד העובדה שההמלצה לישון יותר אכן יעילה, נחזור ונציין שהיא אינה רלוונטית (בכול זאת אמא לתינוק). עם זאת, כן קיימים נדבכים יעילים נוספים, קרי הקפדה על שתייה מרובה (כ8 כוסות מדי יום) והקפדה על אכילת מזונות שעשירים בוויטמינים חשובים, קרי סידן וברזל.

מוצרי שיער ייעודיים

בגזרת מוצרי השיער תמצאו מגוון מכשירים שמבטיחים להראות תוצאות. עם זאת, לא כל מוצר אכן יעיל ואף קיימים כאלו שמובילים לתופעות לוואי בעייתיות. מבקשים המלצה? ישנה סדרת מוצרים שעונה לשם "ניוקסין" והיא אכן מסייעת בהפחתת הנשירה. מהי המסקנה? לפני שמתפתים לנסות תכשיר כזה או אחר, ראשית בוחנים ביקורות.

בדיקות דם

לאחר הלידה מומלץ לעבור בדיקת דם, וזאת בכדי לוודא שאין חוסרים. בדיקת דם פשוטה עשויה להצביע על מחסור בוויטמינים, כך שמתאפשר להבין מה נחוץ להשלים, ולו באמצעות תוספי תזונה או התמקדות במאכלים מסוימים.

טיפול מונע

לסיכום נציין שלצד דברים שניתן לעשות, גם קיימים דברים שמהם מוטב להימנע, ופה נציין שיש כמה פעולות שעשויות להחמיר את הנשירה, כך שפשוט היו מודעים והימנעו. שנרחיב? ובכן בעת הנשירה מוטב שלא להעביר את השיער טיפולים כימיים, מוטב שלא לייבש אותו בפן, מוטב שלא להחליק אותו וכדומה. שנסכם? ברוב הפעמים השיער משקם את עצמו לבד, כך שאין צורך ישר להיבהל. בכול זאת נבהלים? ביחרו פתרון והתחילו לטפל!

סגירת תפריט
Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
נגישות